Umění v kině

Kino Kopřivnice opět zve vás, naše diváky, na čtrnáctý cyklus “umění v kině”. 

Pokračovat budeme v předešlé sezóně a prostřednictvím našeho plátna opět zavítáme do nejprestižnějších operních domů  - londýnského Royal Opera House. Tento domov Královského baletu a Královské opery spojuje špičkové světové umělce a kreativní tvůrčí týmy, aby sdíleli nezapomenutelná představení s diváky po celém světě.

 Nová sezóna nabídne v našem kině výběr celkem osmi inscenací. Divákům tak umožní na vlastní oči prožít to nejlepší z nabídky tohoto prestižního operního domu. 

 Na začátku sezóny spojí síly režisér Barrie Kosky a dirigent Antonio Pappano v nové originální inscenaci opery ZLATO RÝNA, první kapitoly Wagnerova Prstenu Nibelungova. Konec roku pak nabídne dvojicí oblíbených baletů. Zábavu, romantiku, úchvatné choreografie i španělská vedra přinese DON QUIJOTE na motivy Cervantesova klasického románu. Ve vánočním období pak nebude chybět pohádkový LOUSKÁČEK v  oblíbené tradiční inscenaci Petera Wrighta. V roce 2024 naváže balet MANON choreografa Kennetha MacMillana u příležitosti jeho 50. výročí. Následovat bude jedna z nejoblíbenějších inscenací Královské opery – Pucciniho MADAM BUTTERFLY od režisérského dua Moshe Leiser a Patrice Caurier. Tuto operu jste již u nás měli možnost zhlédnout, nyní ovšem v jiném obsazení. 

Květen přinese jednu z největších událostí sezóny – milovaný klasický balet LABUTÍ JEZERO v produkci Liama Scarletta z roku 2018. Talentovaná mladá mezzosopranistka Aigul Akhmetshina poté zazáří v titulní roli nového nastudování Bizetovy CARMEN. Na závěr sezóny vystoupí hvězdný tenorista Jonas Kaufmann v opeře ANDREA CHÉNIER režiséra Davida McVicara. Jedná se zároveň o poslední představení Antonia Pappana dirigujícího v roli hudebního ředitele Královské opery, po více než 20 letech totiž v této pozici skončí.

 

Celou operní a baletní sezónu samozřejmě nezapomeneme obohatit divácky populárním cyklem z výtvarného světa. V říjnu začneme dokumentem o fotografických portrétech nejdéle vládnoucí britské panovnice, královny ALŽBĚTY II. Po novém roce se vydáme na barokní cestu do Říma s architektem BORROMINIM a sochařem BERNINIM. A hned v únoru se v můžete těšit na intimní portrét současného umělce JEFFA KOONSE.

 

Přijměte srdečné pozvání a přijďte k nám zažít neopakovatelnou atmosféru z tohoto kouzelně uměleckého světa. 

 

VSTUPNÉ 150 Kč - 290 Kč.

Vstupné u oper a baletů činí 290 Kč, při SOUČASNÉ koupi 4 baletů nebo 4 oper je cena 200 Kč. Vstupenky na projekce lze mezi sebou kombinovat, ale NENÍ MOŽNÉ JE VRACET. Tuto slevu lze uplatnit pouze na pokladnách IC a KINA.

Více info

UVK: Královská opera: Carmen

Nová oslnivá inscenace Damiena Michieletta evokuje veškerou vášeň Bizetovy klasiky o svůdné dívce a střetu dvou odlišných životů. Opera obsahuje množství známých árií jako „Habanera“ nebo „Toreadorova píseň“. V titulní roli zazáří mladá talentovaná mezzosopranistka Aigul Akhmetshina. Předpokládaná délka 3 hod 40 minut (včetně jedné přestávky). Představení je francouzsky s českými titulky. Zobrazit více

2D ČT 12
Více info

UVK: Královská opera: Andrea Chénier

Na večírku v Paříži 18. století kritizuje básník Andrea Chénier činy krále Ludvíka XVI. Když o pět let později přešla Velká francouzská revoluce do období Jakobínského teroru, změnilo se rozložení sil mezi Chénierem, jeho milovanou Maddalenou a Gérardem, mužem, který ho může zničit… Jonas Kaufmann vévodí McVicarově velkolepé inscenaci historického dramatu Umberta Giordana pod taktovkou jeho dlouholetého spolupracovníka Antonia Pappana. Jedná se o poslední inscenaci, kterou bude Pappano dirigovat z pozice hudebního ředitele Královské opery. Předpokládaná délka 3 hod 15 minut (včetně jedné přestávky). Představení je italsky s českými titulky. Zobrazit více

2D ČT 12
2DČT

21. 7. neděle

290,00 16:30

PROGRAM NA MĚSÍ

červen
27 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Najeďte myší nad kalendář a zobrazí se vám akce. Kliknutím na událost zobrazíte podrobnosti.